Generic selectors
Exact matches only
عنوان مقالات
محتوای مقالات
Post Type Selectors
عنوان درس ها
عنوان دوره ها
متن دوره ها
صفحه اصلی دوره بازکردن همه
1 از 2

15-بهترین زمان برای فرزندآوری

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد پوراحمد خمینی
عنوان: بهترین زمان برای فرزندآوری

یکی از نکاتی که باید به آن توجه ویژه داشت در حوزه سنِ فرزندآوری است. امروز بخاطر اینکه متأسفانه سن ازدواج ما بالا رفته است، یعنی بهترین سنی که بچه های می توانند ازدواج کنند بالا رفته است و طبیعتا اگر در آن سن ازدواج کنند بحث فرزندآوری هم خیلی بهتر اتفاق می افتد. چون بهترین زمان فرزندآوری در سنین کمتر است. بهترین زمان اینکه ما از خداوند فرزندی را بخواهیم زمانی هست که بدن آمادگی بیشتری دارد و خود فرد هم نشاط و صبر و حوصله ی بیشتری دارد. اما متأسفانه بخاطر اینکه زمان ازدواج ما عقب افتاده و در سنین بالا ازدواج می کنیم و یک اتفاق ناخوشایند هم هست ما اگر می خواهیم در فرزندآوری اقدام کنیم و رشد خوبی داشته باشیم باید سعی کنیم که در سنین جوانی اقدام کنیم.
بهترین سن برای ازدواج 20 سالگی است. حالا مقداری کمتر یا بیشتر! بهترین سن برای فرزندآوری هم اتفاقا همین سن است. ما اگر در سنین اینچنینی ازدواج کنیم و از خداوند طلب فرزند کنیم خیلی آسان می توانیم 4 تا 6 فرزند از خداوند بخواهیم.
البته این صحبت به این معنا نیست که ما در بالای سن 35 سال نمی توانیم از خداوند فرزند بخواهیم، خیر شدنی است اما بهترین زمان برای فرزندآوری سنین جوانی است.

محتوای درس
به بالای صفحه بردن