Generic selectors
Exact matches only
عنوان مقالات
محتوای مقالات
Post Type Selectors
عنوان درس ها
عنوان دوره ها
متن دوره ها
صفحه اصلی دوره بازکردن همه
1 از 8

16.مادران موفق قسمت پنجم

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد تراشیون
عنوان: مادران موفق، قسمت پنجم

در عرصه تربیت مادر وظایفی که این وظایف بسیار محوری و کلیدی است. در اصل اگر ما نقش مادر را از تربیت دور کنیم و حذف کنیم، تربیتی محقق نمی شود مگر اینکه جایگزین برای مادر و نقش او قرار بدهیم. لذا مادر به میزانی مهم است که اگر گاهی اوقات به دلایلی نقش او بی رنگ شد و حذف شد (مثل فوت و طلاق) معمولا کسانی که می خواهند فرزندشان تربیت بشود به سمت جایگزین می روند هرچند که این جایگزین قطعا همانند مادر نمی شود.
اگر روزی بمیرد مادر من ملک هم جای مادر را نگیرد
ولی دنبال جایگزین هستند و می دانند که کس دیگری نمی تواند فرزند را تربیت کند. بنابراین نقش مادر یک نقش بی بدیلی است که باید به آن توجه بشود.

شاخصه های مادر موفق:
7- مادر باید به مسائل زیستی فرزند توجه کند.
مسائلی مانند خوراک، زمان خواب، درمان بیماری ها و…
رفع نیازهای زیستی مقدمه ای برای تربیت بهتر می شود. تا زمانی که بچه ها از نظر تغذیه ای در مسیر تربیت خوب جلو نروند موفق نخواهند بود. امروزه کارشناسان گاهی اوقات وقتی به عرصه تربیت ورود می کنند از مسئله تغذیه به عنوان یک اصل مهم یاد می کنند.
بچه ای که گرسنه است تربیت ناپذیر است. بچه ای که تشنه باشد را نمی شود تربیت کرد. بچه ای که زمان خوابش رسیده باشد از تربیت فراری است. لذا این نیازهای زیستی به عنوان یک سری از مکمل ها و مقدمه های مهم تربیتی مورد بحث قرار می گیرد. فرزندی که به موقع تغذیه داشته باشد و بخوابد بهتر می توانیم تربیت کنیم. ما می گوییم در این موضوعات مادر نقش بسیار کمک کننده ای را می تواند ایفا کند. و چه خوب است که پدران همراه مادران باشند.
حرف اول و آخر در تربیت را مادر می زند البته مادری که این ویژگی ها را داشته باشد. و پدر هم باید تبعیت کند. مثلا مادر اگر زمان خواب بچه ها را 10 شب بداند، پدر هم باید قبول کند و خودش را هماهنگ کند. اگر خلاف این باشد به تربیت فرزند آسیب های جدی را می تواند وارد کند.

محتوای درس
به بالای صفحه بردن