Generic selectors
Exact matches only
عنوان مقالات
محتوای مقالات
Post Type Selectors
عنوان درس ها
عنوان دوره ها
متن دوره ها
صفحه اصلی دوره بازکردن همه
1 از 2

18-توجه به تنهایی فرزند

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد پوراحمد خمینی
عنوان: توجه به تنهایی فرزند

یکی از آن مشکلاتی که متوجه فرزند کمتر است، تنهایی بچه هاست. اما تنهایی بچه ها فقط مربوط به امروز نیست و مروبط به فردا هم است.
مثلا بچه های ما امروز خواهر و برادر ندارند و تنها هستند. در بازی کردن ها، ارتباط گیری و اجتماعی شدنشان دچار مشکل هستند. همه ما یک روزی باید برویم و عمرمان تمام می شود اما این بچه ها می مانند و متأسفانه حتی یک دایی، خاله، عمو و عمه در اطراف خودشان نیست. وقتی فرزند ما یک یا دو هست، بزرگ که می شوند و ازدواج می کنند خود این ها یا بچه های این ها چه کار می خواهند کنند؟
این بچه ها باید جمع باشند، خودشان را حمایت کنند و دستگیر هم باشند. فردا ازدواج می کنند و مشکلاتی برایشان پیش می آید پدر وپدر و مادر هم پیر می شوند یا از دنیا می روند این فرزند چه کار می خواهد بکند و این تنهایی را چه کسی پاسخ می دهد؟
فردای قیامت همین فرزند جلوی بعضی از پدر و مادرها را می گیرند و این کار را هم می توانند بکنند که چرا او را تنها گذاشتند در حالی که نیاز داشتند. هم در کودکی و هم در بزرگسالی!
بر چه حجت شرعی و استدلالی مانع می شوید که فرزند خواهر و برادر نداشته باشد؟!
بچه های ما در سنین کودکی پختگی لازم را ندارند اما با این حال طلب خواهر و برادر می کنند و پدر و مادر باید منطقی تر به این موضوع نگاه کنند. بگذریم از اثر عبادت گونه نگاه کردن به بحث فرزندآوری و آنرا کنار هم بگذاریم فرزندآوری برکات زیادی در زندگی خواهد داشت.

محتوای درس
به بالای صفحه بردن