Generic selectors
Exact matches only
عنوان مقالات
محتوای مقالات
Post Type Selectors
عنوان درس ها
عنوان دوره ها
متن دوره ها
صفحه اصلی دوره بازکردن همه
1 از 2

19-مهارت های فردی زوجین، قسمت دوم

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد باقرزاده
عنوان: مهارت های فردی زوجین، قسمت دوم

یکی دیگر از موضوعات که جوانان در آستانه ی ازدواج باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند، شناخت از نقاط قوت و نقاط ضعف شخصیتی خودشان است.
چه اشکالی دارد همه ما بپذیریم در یک بُعدی از زندگی آدم توانمند و دانایی هستیم ولی ابعادی وجود دارد که ممکن است ما ضعیف باشیم و نتوانیم درست عمل کنیم. پذیرش این بخش ضعیف و ناتوان در شخصیت آدم ها آنها را ترغیب می کند که به سمت آموزش و یادگیری پیش بروند.
اگر افراد فکر کنند که کامل هستند و هیچ مشکل و نقطه ضعفی ندارند، برایشان یک تهدید شخصیتی محسوب می شود که اگر کسی به آنها بگوید در فلان موضوع اشتباه کرده ای واقعا یک جهنمی برای خودشان می سازند.
زندگی آدم هایی خودشان را واقع بینانه می شناسند و نقاط ضعف و قوت را می شناسند خیلی زندگی راحتی است. باید اینچنین انسان هایی به آسانی می شود زندگی کرد. ولی زندگی با آدم هایی که هیچ سهم و بخشی از خطا را از خودشان قبول نمی کنند کمی دشوار و سخت است.
یک توصیه: کسانی که در آستانه ی ازدواج هستند حتما یکی دو تست روانشناسی بدهند و با مشاورهای روانشناسی جلساتی داشته باشند. تا شناخت بهتری از توانمندی های خودشان کسب کنند و با پذیرش نقاط قوت و ضعف خودشان راحت تر با چالش ها رو به رو بشوند.

محتوای درس
به بالای صفحه بردن