Generic selectors
Exact matches only
عنوان مقالات
محتوای مقالات
Post Type Selectors
عنوان درس ها
عنوان دوره ها
متن دوره ها

22-اختلال در دسته بندی اولویت ها

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد پوراحمد خمینی
عنوان: اختلال در دسته بندی اولویت ها

برخی از خانم های بزرگوار می گویند: من خواستگارهای خودم را یک به یک جواب میکنم، الآن سن من رسیده است به 36-35 سال و بیشتر از این حتی، شرایط ازدواج برایم واقعا سخت شده است.
در بسیاری از موارد معیارهای ما در اولویت بندی دچار اختلال است.
یعنی ما باید تعصب داشته باشیم بر روی معیارهایمان اما معیارهای درجه یک؛ ما اگر قرار باشد بر روی معیارهای درجه دو خودمان هم تعصب داشته باشیم ازدواج ما دیر خواهد شد.
معیارهای درجه یک آن چیزهایی است که ما نمی توانیم از آن بگذریم. مثلا: همسری که قرار است با او زیر یک سقف برویم، معتاد نباشد…. این قابل چانه زنی نیست.
اما مثلا یک خانم می گوید دوست دارم که همسرم سید باشد، دانشجو نباشد، قدش بلند باشد، چشمانش فلان رنگی نباشد، لاغر باشد، خانواده اش پرجمعیت باشد و…. این دیگر نمی شود. چون که صد آید نود هم پیش ماست….
اگر کسی معیار درجه یک که همان ایمان و اعتقاد و عرضه ی کاری است را داشت، مطمئن باشید که خداوند هم برکت می دهد و بقیه اش هم می آید، چون که صد آید نود هم پیش ماست….
شما تصور کنید ممکن است یک فردی کار هم داشته باشد اما انسانی تنبل باشد، اینجا محل خطر است و باید دقت کرد و به راحتی نمی توان پاسخ مثبت داد. اما یک فردی کار ندارد ولی عرضه ی کار و ایمان و اخلاق دارد. این فرد اگر ازدواج کند خداوند نگاه برکت گونه را شاید بیشتر از بقیه نسبت به او داشته باشد چون عرضه کار را دارد و تنبل نیست. چون دنبال کار می رود. چون نمی شود در خانه بنشیند و دنبال کار نرود. او ایمان و اخلاق دارد. اولویت این فرد از کسی که کار دارد و تنبل است بالاتر است و باید مورد توجه قرار بدهیم.

محتوای درس
به بالای صفحه بردن