Generic selectors
Exact matches only
عنوان مقالات
محتوای مقالات
Post Type Selectors
عنوان درس ها
عنوان دوره ها
متن دوره ها
صفحه اصلی دوره بازکردن همه

9-همسر آزاری، قسمت دوم

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد شمس
عنوان: همسر آزاری، قسمت دوم

یکی از راهکارهای ملموس و در دسترس برای حل مسئله همسرآزاری، این می تواند باشد که آن همسری که آزار می دهد با کلام و رفتار و قهر کردنش یا حرکات چهره یا دست کم گرفتن طرف مقابل این راهکار پیشنهاد می شود: وقتی که همسرتان به شما توهین می کند مخصوصا به خانواده شما علت را از او جویا بشوید و بپرسید که چرا به من داری فحش می دهی؟ چرا به خانواده من این بدی ها را می گویی؟
گاهی اوقات در دعوا و بحث ها نمی توانیم به یک نتیجه ای برسیم بنابراین صبر می کنیم که این بحث به حداقل یا تمام بشود و بعد ما شروع به صحبت کردن کنیم. از طرفی یادمان باشد خیلی از راز و رمزهای زندگی مان را خودمان با دست خودمان تقدیم همسرمان می کنیم،
اگر ما در خانواده مشکلات و ضعف هایی داریم لزومی ندارد این نقاط ضعف را به همسرمان بگوییم. چرا که ما نمی دانیم در ذهن او چه می گذرد و در چه موقعی ممکن است این ضعف ها و آسیب ها را جلوی چشم ما بیاورد و باعث بحران بیشتر رابطه ما بشود.
بنابراین حفظ اسرار خانوادگی و علت پرسیدن از همسر و رفع نیازهای او می تواند راهکارهای مناسبی باشد برای حل مسئله همسرآزاری
اما نکته مهم: اگر تعداد دعواها و بحث های ما و دلخوری هایمان به هفتگی یکبار یا بیش از یکبار می رسد حتما باید از یک کارشناس و نفر سومی که متخصص و آگاه به مسائل زوجین است استفاده کنیم. این تخصص باید در حیطه افرادی باشد که مشاور هستند و بر روی خانواده درمانی و زوج درمانی متخصص و کارآمد هستند.
یک توصیه جدی: اصلا اختلافات و مسائل خودتان را به خانواده ها نکشانید. حکمیت برای مواقعی است که یک طرف غریبه (مشاوره) وارد موضوع زوجین بشود. حضور خانواده ها فقط بصورت اینکه یک حامی برای فرزندش باشد درمی آید و این جبهه گیری گسترده تر می شود. یعنی مرزهای جنگ شما از خانواده تان به اقوام و فامیل هم گسترش پیدا می کند.

محتوای درس
به بالای صفحه بردن