Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد حائری شیرازی
عنوان: با پدر شوهرش خوش رفتاری کند

سوال: شوهرم با فرزندانم و من به تندی برخورد می‌کند. ایشان خودرأی است و نظرات ما برایش اهمیتی ندارد. معمولاً بعد از بازگشت از منزل پدرم، تا مدت‌ها باید پاسخ رفتارهایی را بدهم که ایشان به آن معترض هستند. تا جایی که دیگر علاقه‌ای به داشتن رابطه با والدینم ندارم. تکلیف چیست؟
آیت الله حائری: این جمله که من وقتی از خانه پدرم می‌آیم، ایرادات جدید می‌گیرد، این معنایش این است که گاهی پدر و مادر یک چیزهایی علیه داماد می‌گویند و این عروس باورش می‌شود، وقتی می‌آید رفتارهایش یک خرده‌ای خشن‌تر می‌شود، دلیلش هم این است که آن ایرادهای این جوری می‌گیرد بعد از آن. چون معمولاً انسان می‌رود درددل می‌کند و معمولاً آنها بعد از درددل، قضاوت می‌کنند و معمولاً آدم باورش می‌شود.
بعد که باور می‌کند، آثار این باور، یک ناسازگاری پیش می‌آید. چون خود ایشان گفته که وقتی از پهلوی پدر و مادرم برمی‌گردم، تا مدت‌ها باید پاسخگو باشم، این شاهد بر این است که رفتارهایش تغییر پیدا می‌کند که او هم رفتارش تغییر پیدا می‌کند.
من به این خانم این توصیه را می‌کنم که با پدرشوهرش خوش‌رفتاری کند، با مادرشوهرش خوش‌رفتاری کند. این زمینه‌ای می‌شود برای خوش‌رفتاری داماد به پدر عروس و مادر عروس. چرا؟ عاطف اخاک بالاحسان الیک و اردد شره بالانعام علیه. به جای این که این کار را کنی، هر وقت رفتی پهلوی پدر و مادر برگشتی، اظهار محبت بیشتر کن به شوهرت، گرم‌تر بگیر. تا او نتیجه بگیرد که هر وقت می‌روی پهلوی آنها، آنها توصیه می‌کنند به سازگاری، به خاطر این رفتارش با من بهتر شده است. این هم توصیه‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن