Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

کارشناس: استاد قرائتی

عنوان: آرایش، قسمت اول

در مسائل خانواده مسئله ی آرایش زن یک مسئله است .

خدا زن را خلق کرده برای خودنمایی، می خواهد دیده شود و این جزو ذات زن هست .

مرد خصلتش این است که می خواهد بگیرد و زن خصلتش این است که می خواهد نمایش بدهد.

مثل پیچ مهره که به هم وصل شد، کامل می شود.

مرد خشونت هایی دارد، زن عواطف هایی دارد .

در زندگی پر از عاطفه آنجا که نیاز به خشونت و قلدری است، کم می آورند. بعضی جاها نیاز به جرأت و جسارت است و اگر کار دست زن باشد یک درصدی از کارها زمین می ماند، زن کم می آورد، آن جاهایی که قلدری و خشونت باشد کم می آورد و خیلی جاها که نیاز به  محبت و عاطفه است مرد کم می آورد.

خودآرایی جزو ذات زن است و نباید او را منع کرد . منتها اسلام می گوید إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ این آرایش فقط برای شوهر می باشد.

اثر کسانی که آرایش می کنند و بیرون می روند در جامعه چیست؟

کسی که لباس و آرایش تو را ندارد حسرت می خورد .(با خود میگوید تو چه وضعی داری من چه وضعی دارم ) جریحه دار کردن افراد فقیر و بی بضاعت، به ما گفتند که  میوه  نوبر اگر میخواهی بدهی به فرزندت بخورد بگویید در خانه بخورد، در کوچه نخورد که بچه های همسایه ببینید و بگویند بابای این چه میوه ای می خرد، بابای ما چه میوه ای! دل سوزاندن کار زشتی است.

نکته بعد این است که مردها خانم شما را می بینند و با خانم خودشان مقایسه می کنند و دچار تردید می شوند که اگر این زن است پس ما با چه ازدواج کردیم!

ضمن اینکه خود آرایش برای بیرون از خانه خرج بالاتری نسبت به درون خانه دارد .

بهم زدن اعتدال .

اگر مردان به زنان آرایش کرده  توجه نکنند زنان هم آرایش نمی کنند چون می دانند که دیگر کسی به خاطر آرایش به آنان توجه نمی کند.

 نگاه ما بیشتر باعث جلوه گری او می شود آنوقت این آرایش ها خیلی چیزها را بهم می زند، چوب کبریت چیز زیادی نیست، اما همین گوگردش ممکن است یک کارخانه را آتش بزند. این زن با آرایش بیرون می رود افرادی می بینند او را و بازار تجمل فروش ها رونق پیدا می کند. رقابت، چشم هم چشمی، مقایسه بین این خانم و خانم در خانه، سوء قصد،بداخلاقی و ….

که مردان این رنگارنگها را دیدند با خانم خودششان ناسازگاری می کند. بهم حرفهای زشت می زنند و از حرف شروع می شود و به فتنه ها و برخوردها ختم می شود .

بهترین راهی که خداوند تاکید فرموده اند :

1-زودازدواج کنید .

2-ازدواج را آسان بگیرید.

3-موانع ازدواج را برطرف کنید .

4- در ازدواج تحقیق کنید .

5-خودآرایی فقط برای همسر

روایت داریم که افرادی که خود را برای دیگران می آرایند مورد قهر خدا قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن