Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

کارشناس: استاد قرائتی

عنوان: لواط

در بحث خانواده، ازدواج در امر اسلام یک امر مقدسی است. عبادت است و سفارش هم شده است. سیره ائمه اطهار (ع) بوده است. یک نیاز فطری و غریزی است. لذا همه قوم ها ازدواج داشتند و غیر از این مسیر راه‌های دیگر غلط است.

قرآن درباره لواط چند تعبیر دارد:

  • فاحشه:

 أَتَأْتُونَ الْفَاحِشَةَ

قوم لوط به‌جای تشکیل خانواده و ازدواج، اهل لواط بودند و با این کار، خودشان را ارضاء می‌کردند.

  • اسراف:

بَلْ أَنْتُمْ قَوْمٌ مُسْرِفُونَ

  • جرم:

يْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُجْرِمِينَ

مجرمین همان قوم لوط هستند.

  • ظلم
  • خبیث:

كَانَتْ تَعْمَلُ الْخَبَائِثَ

  • جهل:
  • فسق:

إِنَّهُمْ كَانُوا قَوْمَ سَوْءٍ فَاسِقِينَ

یعنی لقب‌هایی که قرآن به اهل لواط داده اینهاست.

امام صادق (ع): اگر کسی را بنا باشد که دو بار سنگسار کنند اهل لواط است و قوم لوط که این کار را می‌کردند خدا وطنشان را از بین برد.

بالاترین غضب خدا و بدترین لقب‌ها برای این دسته از افراد است. هنگامی که این عمل انجام می‌شود در روایت داریم که عرش خدا به لرزه درمی‌آید.

در مقابل این تهدیدها سفارش شده است که ازدواج را آسان کنید. اگر پدر و مادری از این کار اجتناب می‌کنند و بچه‌ها فاسد می‌شوند پدر و مادر هم شریک هستند. مخصوصاً پدر و مادران مذهبی که ده بار به مکه و زیارت می‌روند اما از فرزندان خودشان که نیاز به ازدواج دارند غافل می‌شوند.

زن‌ها که خودشان را شبیه مرد می‌کنند و مردهایی هم که خودشان را شبیه زنان می‌کنند بازهم در روایت نسبت به آنها بسیار انتقاد شده است.

جالب این است که مردم قوم لوط می‌گفتند که لوط و یارانش را از شهر بیرون کنید. اینها می‌خواهند از لواط دور باشند. در این شهر هرکسی که می‌خواهد باشد و صحبت کند باید اهل این کار باشد.

غریزه جنسی یک نعمت است که اگر نباشد نسلی باقی نمی‌ماند، ولی این نعمت مانند گاز است. اگر از شلنگ خودش وارد چراغ بشود هم غذا می‌پزد و هم‌ مکان را گرم می‌کند، اما اگر شلنگ پاره بشود انفجار رخ می‌دهد. غریزه جنسی یک نعمت الهی است که برای بقای نسل لازم است ولی باید هدایت بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن