Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

کارشناس: استاد قرائتی

عنوان: تفکر در قرآن

قرآن بر روی فکر خیلی تکیه کرده است. گفته است که آیات قرآن هم که می خوانید در آن تفکر کنید. در خودت فکر کن. به چیزهایی که در هستی است فکر کنید.

شما به این پوست انگشتان فکر کردید؟ ما اگر این پوست زیادی پشت انگشتان را نداشتیم دستانمان خم نمی شد و همه کارها می ماند!

بینی چه نقشی دارد؟ در عمری که کردیم آیا تا به حال به بینی فکر کردیم؟ هوای سرد را گرم می کند و هوای خشک را مرطوب می کند و داخل گلو می دهد.

به یک نفر گفتند بینی برای چیست؟ گفت برای اینکه عینکم روی آن بایستد. خب، همینقدر متوجه می شد.

به ساخت دندان ها فکر کردیم؟ اگر دندان ها به هم متصل بود برای اینکه درمان کنیم باید همه را با هم در می آوردیم به این تا بحال فکر کردید؟

به نقش سیاهی ابرو فکر کردید؟

به این موارد تا به حال فکر کردید. تنظیم نعمت ها، آب دهان تنظیم شده است. اگر زیاد بود همراه هرکس باید یک سطل آشغال بود. به این موارد فکر کردید.

یک وقت برای اینکه یک نفر را مثل امام خمینی (ره) را حفظ کنند همه ارگان ها می آیند و فکر می کنند. همه چیز را فکر می کنند. از داخل اتاق و دم درب تا کوچه و همراه شدن با امام ، مثلا می گویند خانه امام در بن بست باشد. کوه باشد که نتوانند کار کنند.

همه این دقت ها می شود. بعد که این فکر ها را می کنیم خدا همه این ها را انجام داده است.  مثلا چشم را در گودی گذاشته است. اگر چشم ما مانند دماغ بیرون بود خیلی ها کور می شدند. یک محافظ در چشم گذاشته به نام اشک و یک محافظ هم بیرون چشم به نام مژه!

این ها نعمت است. اگر انسان به این نعمت ها فکر کند علاقه مند می شود و نتیجه علاقه مندی اطاعت از خداوند است.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن