Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

کارشناس: استاد قرائتی

عنوان: خلقت            

عقاید صحیح به انسان آرامش می‌دهد، مؤمن اگر ایمانش درست و قوی باشد آرامش دارد. اعتقادات صحیح باعث آرامش است.

اما اگر گفت نه، این خانه صاحب ندارد وتصادفی درست شده است! تصادفی یعنی قطرات باران آمد و آب تصادفی در جوی‌ها و رودها جاری شد و سیل شد و سنگ‌ها و آب ته‌نشین شد و آب رفت یا بگوییم این هستی بی‌هدف درست شده، حالا دری به تخته خورد و بی‌هدف انسان آفریده شد، از کجا فهمیدند که انسان همسر هم می‌خواهد؟!

یعنی همه اینها همه تصادفی است؟!

اگر معلم آمد سر کلاس دید بچه‌ها روی تخته نوشتند استاد ما ناجور است! معلم می‌گوید چه کسی نوشته است؟ هیچ‌کس! تصادفی شد، زمین‌لرزه شد، گچ از آسمان آمد، خورد به تخته، سیاه شد که استاد ما ناجور است! اصلاً استاد یک کلمه را قبول می‌کند؟!

شما درب هر خانه‌ای را که منکر همه چیز است را بکوبید، می‌گوید کیست؟ می‌گوییم چرا گفتی کیست؟ یک الاغی داشت می‌رفت، پیشانی‌اش خارید، آن را مالید به دیوار که بخاراند، صدای زنگ بلند شد! هدفی نداشته، تصادفی بوده! آیا کسی این را قبول می‌کند؟ آن‌وقت به جود آمدن کل هستی تصادفی است؟!

گوش و چشم آیا اتفاقی به وجود آمده که آب‌شور دارد و یا گوش جوری تنظیم شده که به هر صدایی یا چیزی به سمت آن برمی‌گردیم!

مثلاً دست من تصادفی درست شد، آیا این مقدار پوستی که اینجاست این هم تصادفی است؟ چرا اینجا پوست اضافی خلق کرده ولی بین انگشتان نیست؟ لذا گفتن این جمله که تصادفی است بسیار مسخره است.

انسان زیر نظر خداوند و اولیای خداست.

ما اعتقادمان این است که قرآن می‌گوید خدا شما را می‌بیند و همین‌طور مؤمنین، مؤمنین همة مؤمنین نیستند. منظور اهل‌بیت معصوم هستند و این ایمان صحیح و فطری و عقلی آرام‌بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن