Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

کارشناس: استاد قرائتی

عنوان: دین

دین آرامش‌بخش است، برای اینکه انسان دستش در دست خداست!

یک بچه‌ای که در خیابان راه می‌رود اگر تنها باشد، هرکسی نگاهش کند، ممکن است این بچه بترسد، اما اگر دستش در دست پدرش باشد هر لات و هرزه‌ای نگاهش کند، به او پدرش را نشان می‌دهد و به‌نوعی آرامش دارد.

خدا هم شاکر است هم شکور.

شکور یعنی شکر زیاد. وعده هم داده، وعده‌های زیادی هم داده است که من فیض خودم را باز می‌کنم بر روی تو. خداوند منبع رساندن فیض در زندگی است.

هر کار خیری بکنی ده برابر نوشته می‌شود. اما گناه یکی نوشته می‌شود.

عبادت را همان لحظه که انجام دادی ثبت می‌کنم، اما گناه کردی تا مدتی نمی‌نویسم. خوبی‌هایت را نشان می‌دهم یا مَن اَظهَرَ الجَمیلَ، بدی‌هایت را می‌پوشانم. هرکسی لغزش‌هایی دارد که اگر پدر و مادرش بفهمند یا خواهر، برادرش بفهمند، از خانه بیرونش می‌کنند، ولی خدا تمام عیب‌ها را می‌داند و می‌پوشاند.

ایمان به چنین خدایی که هم عیب‌ها را می‌پوشاند، هم پاداش زیاد می‌دهد. اِنَّ اللهَ اشتَری از مؤمنین جان و مالش را می‌خرد بهشت می‌دهم، مردم در برابر کار خوب یا دست می‌زنند یا صلوات می‌فرستند، خدا می‌گوید من بهشت به تو می‌دهم.

ایمان به پیغمبران و ائمه

 شما در یک ماشین نشسته‌اید و می‌دانید که این راننده عاقل است. خوابش را هم کرده، گرسنه هم نیست، معتاد هم نیست، همه چیز آن درست است. راحت می‌نشینی و آرامش داری.

ولی اگر راننده ندانیم کیست، پایه یک دارد یا دو؟ خواب کرده یا نکرده و … اینها همه دلهره می‌آورد.

انسان اگر دستش در دست معصوم باشد آرامش دارد.

ما دستمان را گذاشتیم در دست پیامبری که قرآن می‌فرماید: تاکنون چشمش کج نرفته، قلبش کج نرفته، زبانش کج نرفته وَ ما يَنْطِقُ عَنِ الْهَوى‌، دستت در دست چنین شخصی است. اگر نوح کشتی‌بان است، آنها که سوار شدند آرامش دارند. در دعا هم این را داریم.

بعد از امامان معصوم، فقیه است به سه شرط: ۱- عادل ۲- بی هوس ۳- فقیه (فقیه عادل بی هوس)

انسان اگر دستش در دست فقیه باشد آرامش دارد.

موضع ولایت‌فقیه در برابر استکبار جهانی. ببینید رهبری را، به نخست‌وزیر ژاپن که واسطه آمریکا شده بود گفتند که من با او حرفی ندارم، او دروغگو و پیمان‌شکن است، با خودت اگر بخواهی حرف می‌زنم آن هم در حیطه‌هایی، چون بی‌عیب نیستی، ولی از او قابل‌تأمل‌تری.

کدام یک از رهبرهای دنیا می‌توانند چنین حرفی را به رئیس‌جمهور آمریکا بزنند؟

این شجاعت باایمان درست می‌شود. حدیث داریم امام حسین (ع) هر چه به ظهر عاشورا نزدیک‌تر می‌شد، شادتر می‌شد، برافروخته‌تر می‌شد، چون نزدیک می‌شد به خدا.

خدایا آن آرامشی را که به اولیای خود دادی به آبروی همان اولیاء به ما نیز مرحمت بفرما.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن