Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

کارشناس: استاد قرائتی

عنوان: قدرت  

داشتن قدرت آرامش‌بخش است.

هر کشوری قوای مسلح داشته باشد، قوای مسلح جوان، کارآزموده، مجرب، آشنا با تجهیزات کامل دارای آرامش است.

مثل خانه‌ای که نزدیک آن پلیس یا پاسگاه پلیس باشد، افراد آن راحت‌تر می‌خوابند.

وجود قوای مسلح باعث آرامش است.

امیرالمؤمنین می‌فرماید: لشکر عزت اسلام است. عزت یعنی نفوذناپذیری، یعنی وقتی کشوری لشکرش قوی باشد، دیگران نمی‌توانند در آن نفوذ کنند.

در این زمینه خداوند می‌فرماید که: وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ  با تمام توان دفاعی در مقابل دشمن آماده مقابله باشید.   

آنچه توان دارید قوای مسلح را آماده کنید. در تخصیص اعتبار نسبت به قوای مسلح هر چه می‌تواند مایه بگذارید. قوای مسلح در انتخاب نیرو از بهترین نیروها استفاده کنند و هر چه توان دارید به کار برید.

حتی حدیث داریم در جبهه ریش‌هایتان را رنگ بزنید چرا که اگر با ریش‌سفید بروید در میدان جنگ، کفار می‌خندند و می‌گویند لشکر اینان یک‌مشت پیرمرد هستند، برای اینکه به ریش ما نخندند ریش‌هایشان را رنگ بزنند. حتی با مشابه‌سازی اگر هست دشمن را بترسانید.

حضرت فرمود: چند دیگ برای آش دارید. یک دیگ که درست نیست. حضرت فرمود ده دیگ باید بگذارید بافاصله. 9 تا را آب خالی بگذارید، یکی هم آبگوشت باشد، زیر ده تا را روشن کنید. گفتند 9 تا آب جوش
می‌خواهیم چه کنیم؟ چون که دیدبان دشمن از دور ما را می‌بینند و اگر یک دیگ بگذارید، می‌گویند جمعیت ما کم است و جرئت می‌کنند به ما حمله کنند، اما اگر 10 تا دیگ بار بگذارید، آن که نمی‌داند آب است یا آبگوشت، فکر می‌کند 10 تا آبگوشت است، می‌گوید جمعیت اینها زیاد است، یعنی از دیگ خالی ما آرایش نظامی ما شکل می‌گیرد، مهم است که نگویند ضعیف هستند و اسلحه و امکاناتشان کم است.

به حضرت گفتند در یمن یک نوع جنگی پیدا شده اسلحة خاصی دارد، حضرت یکی از مسلمان‌ها را فرستاد به یمن آن اسلحه را کپی‌برداری کنید یا یاد بگیرید و بیایید به مسلمان‌ها یاد بدهید.

داشتن قدرت، آرامش‌بخش است .

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن