Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

کارشناس: استاد قرائتی

عنوان: نیازهای طبیعی انسان

یکی از مسائلی که انسان را اذیت می‌کند این است که به خواسته‌هایش نمی‌رسد. انسان میلی دارد و وقتی به آن نمی‌رسد عصبانی می‌شود. غرایضی در انسان هست، همسر می‌خواهد همان‌طور که آب می‌خواهد.

قرآن رابطه زن و شوهر را به لباس تشبیه کرده است هُنَّ لِبَاسٌ لَّکُمْ وَ أَنْتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ، لباس سومین مرحلة نیاز انسان است بعد از اکسیژن و آب.

این باید از راه طبیعی ارضاء شود، اگر سرکوب کنیم عقده می‌شود. مثل بچه‌ای که به طور طبیعی خنده‌اش گرفته و می‌خواهد بخندد، اگر استاد گفت نخند، این بچه می‌پکد. باید بخندد وقتی خنده‌اش می‌گیرد.

اگر کسی همسر خواست، باید ازدواج کند تا شهواتش را مهار کند و آن را از مسیر صحیح استفاده کند. شهوت زیاد مثل گاز است، اگر از مسیر خود رد شود خوب است، اما از غیر مسیر صحیح باشد، هدر می‌رود و مفاسدی به بار می‌آورد.

ازدواج آرام‌بخش است.

هر دختری دوست دارد مادر شود و بچه بغل کند و اگر این از راه طبیعی که خدا قرار داده نشود، برای تأمین این نیاز، سگ بغل می‌کند.

ما باید مسیر طبیعی را طی کنیم.

یکی از پیامبران حضرت لوط بود. مردم در زمان حضرت لوط گناه لواط را علنی در کوچه و خیابان انجام می‌دادند. دوتا فرشته در قیافه انسان وارد محله‌ای شدند، لات‌های محله دیدند دوتا جوان زیبا رفتند در خانه حضرت لوط! یکی از آنها آمد و به پیامبر گفت میهمان را به من تحویل بده! حضرت لوط فرمود: دختر دارم، عقد می‌کنم و به تو می‌دهم تا از راه طبیعی شهوتت را کنترل کنی، گفت نه از راه لواط می‌خواهم ارضاء کنم! حضرت فرمود: من را در جلو میهمانانم شرمنده نکنید، قوم لوط پس از رد درخواستشان از سوی لوط (ع)، به منزل وی هجوم بردند. تلاش آنان برای ورود به منزل لوط ناکام ماند. آنان به هنگام ورود به منزل لوط به دست فرشتگان نابینا شدند. می‌بینید که حضرت لوط در برابر این جوانان که شهوت داشتند نمی‌گوید نداشته باشید می‌گوید از راه طبیعی و ازدواج.

انسان نیاز دارد به خنده. اگر خنده را حذف کنیم، اگر خنده‌اش بگیرد از راه گناه می خندد، کسی را مسخره می کند و این کار را از راه گناه انجام می دهد. با ادا و اصول خنده ی مصنوعی تولید می کند.

انسان باید نیازهای طبیعی اشت را کارشناسانه ارضا کند. نوزاد احتیاج به غذا دارد، اگر مادر به این نوزاد شیر ندهد  می‌رود سرشیشه می مکد. بچه میخواهد بجود، اگر نان گذاشتی می جود، وگرنه ممکن است خشت بردارد بجود. پس باید ز راه حلال سیر کنیم که نیاز به حرام نداشته باشیم.

در اول ماه حرام آمیزش زن و شوهر مکروه است، حرام نیست. جز شب اول ماه رمضان که حرام نیست و ثواب هم دارد، مستحب هم است، زیرا می‌خواهد روزه بگیرد، می‌گوید حق نداری در روز هم‌بستر شوی، از سر شب حمام برو ارضا شد تا سر صبح بتوانی خودت را نگه‌داری.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن