Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

کارشناس: استاد قرائتی

عنوان: هستی از خداست  

داشتن عقاید مستدل باعث آرامش است.

یعنی مثل یک راننده پایه یک که آدم خیالش راحت است که هم پایه یک دارد، هم تصادف نکرده و هم باسواد است و عاقل است، هم قاچاق برنداشته و هم قاچاقچی سوار نکرده، این آرامش‌بخش است. اما اگر سوار ماشینی شدیم که یا راننده ناشی است، یا ماشین قراضه است، یا بنزین ندارد، یا خلاف کرده است و … آرامش که نداریم هیچ دلهره و استرس هم داریم.

ما می‌دانیم خدایی داریم که خالق است و هستی همه از آن اوست. من کسی را می‌پرستم که همه چیز را آفریده است.

حالا کسانی هستند که بندگی کسانی را می‌کنند که هیچ‌چیز را نیافریدند. شما ببینید از یک آب بی‌طعم، چند رقم میوه درمی‌آید؟ شیرین، ترش و … چند رقم رنگ؟ گاهی چند رقم خرما از یک باغ و یک خاک.

اگر انسان عقیده‌اش این باشد که خالق من کیست؟ رهبر من کیست؟ رهبر من یک معصوم است، معصوم یعنی کسی که گناه نکرده باشد آرامش پیدا می‌کند.

یک سری گناهان که می دانیم چقدر بد هست ضرر دارد، مثل آتش‌زدن خودمان که می‌دانیم انجام نمی‌دهیم، یا مثلاً شما لخت مادرزاد بروید تو خیابان گناه کردید. اما بعضی از گناهان نمی‌دانیم چقدر زشت است، مثلاً غیبت که اگر بدانیم گوشت برادر مرده را می‌خوریم این کار را نمی‌کردیم. این بدی را قرآن فرموده، اما ما باور نمی‌کنیم که این‌قدر بد است وگرنه انجام نمی‌دادیم.

خدا از آب‌وخاک، تمام میوه‌ها، رنگ‌ها را آفریده است. انسان‌ها و موجودات هم از یک چیزی تهیه می‌شود بنام اسپرم و نطفه، از این نطفه انسان درست می‌شود.

ما از خاک چه درست می‌کنیم؟ فوقش سرامیک و کاشی و آجر و … اما خدا صدها رقم چیز می‌آفریند. یک طاووس زیبا را که خلق می‌کند؟ هذا خلق الله این را خدا آفریده، دیگران چه آفریدند؟

بدانیم کارهایمان از بین نمی‌رود، ذره‌ای کار خیر کنیم هدر نمی‌رود. مرگ نیستی نیست، جابه‌جا شدن است.

ایمان اینکه خدا زیر نظرمان دارد و کل جهان از آن اوست. ایمان این است که خدا نیازی به ما ندارد و رهبر هم رهبر آسمانی است، اینها آرام‌بخش است و اگر در اعتقادات کار کنیم آرامش داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن