Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد شاه آبادی
عنوان: رابطه با جنس مخالف – چرا جذب جنس مخالف می‌شویم؟

بعضی ها رابطه دختر و پسر را که در فضای مجازی هم خیلی دیگر پررنگ شده یک نوعی از دوستی افراطی می دانند و می گویند: معلوم است دیگر عشق پسر و دختر یک عشق آتشین و افراطی است و جزء دوستی های افراطی است که در فضای مجازی هم خیلی دیگر پررنگ شده است.
ما فکر می کنیم که اینطور نیست. یعنی رابطه های دختر و پسری الزاما رابطه های افراطی نیست و اصلا فضای مجازی فرصت رابطه های خیلی افراطی را نمی دهد. با توجه به اینکه عرضه و تقاضا در فضای مجازی خیلی راحت شده است به صورتی که مثلا شاید ده سال قبل شبکه های اجتماعی که تجهیزات خاصی داشتند و می توانستند وقتی یک پسر در فضای مجازی بود بگویند که چند دختر در اطرافش حضور دارد. مثلا چند دختر آمادگی ارتباط با شما را دارند .دخترها آنطرف اعلام آمادگی کردند و پسرها هم با یک گوشی تکان دادن دخترها را پیدا می کردند یا برعکس…. این یک چیز خیلی جذاب است. قبول ولی این یک رابطه افراطی نیست. رابطه افراطی خیلی راحت در فضای مجازی محقق نمی شود. این نوع برخوردهایی که الآن می بینید و طرف به محض اینکه با یک دختر ارتباط می گیرد بلافاصله یک استیکر ابراز محبت (بوس، بغل و..) می فرستد اتفاقا نشان دهنده این است که ارتباط عمیق شکل نگرفته است. به محض اینکه دختر بگوید حال نکردم با تو و… می گوید: برو بابا و سراغ نفر بعدی می رود.
نه تنها الآن اینطور است بلکه قدیم هم فضای مجازی نبود و خانواده هایی که نوجوانان خودشان را رها کردند ما میدیدم که نوجوان می گفت: مثلا من الآن با هفت تا دختر در رابطه هستم.
یک خاطره: یک پسری بود که می گفت با هفت تا دختر ارتباط دارم یک بار یکی از آنها زنگ زد و من اشتباه گرفتم و اسم او را اشتباهی گفتم. و با یک دختر دیگر او را اشتباه گفتم. او متوجه شد، ناراحت شد، قطع کرد و در نتیجه رابطه هم کات شد. و جالب تر این بود که پسر می گفت اشکالی ندارد. یکی کمتر…
رابطه دارد. رابطه ها زیاد است. تعداد زیادی است اما کم و زیادش اشکالی برای او ایجاد نمی کند. این رابطه عاطفی افراطی نیست. اصلا او درگیر نشده است و صرفا لذت جویی می کند.
حواسمان باشد که رابطه با جنس مخالف که بسیار پررنگ است و بسیار مشتری دارد و یکی از دلایلی که شبکه های اجتماعی خارجی خیلی می توانند رشد کنند و شبکه اجتماعی داخلی به خاطر رعایت محدودیت های دینی و عرفی نمی توانند این ظرفیت ها را ایجاد کنند همین است. که اصلا آنها به دنبال رابطه های با جنس مخالف هستند که عمیق نیست و به ازدواج و خانواده منجر نمی شود و ما نمی خواهیم که اصلا به دنبال این باشیم. و این تفکیک نباید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن