Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد شاه آبادی
عنوان: رابطه با جنس مخالف -مدیریت ارتباط‌ها

یکی از چیزهایی که در رابطه با جنس مخالف نمی شود از آن غفلت کرد، ارتباط است. یعنی ارتباط هایی که منجر به ارتباط با جنس مخالف می شود. (دو تا رابطه شد، دقت کنید)
نوجوانی داشتیم که درگیر رابطه عاشقانه با کسی شده بود که اصلا علاقه ای به او نداشت. چرا علاقه نداشت؟ طبیعی است مگر هرکسی به درد هر کسی می خورد. چرا علاقه مند شده بود و عاشق شده بود؟ بخاطر اینکه سالها همسایه بودند و بگو و بخند داشتند و خانواده هم هیچ دقتی نداشت. این آزادی را برای او گذاشتید، در دنیای که او از یک جهان ذهنی دیگر است و دختر هم از یک جهان ذهنی دیگر است به قدری با هم مراوده و ارتباط داشتند که بالأخره به هم علاقه مند شدند .این علاقه مندی از جنس دختر و پسری است. بالأخره شهوت دخیل است، ارتباط ها و فضای اجتماعی هم بود. ولی همه چیز که این نبود. این دختر که آینده این پسر نبود یا برعکس، این ها در کنار هم بودند. همسایه بودند. به هم علاقه ای نداشتند ولی در یک بازه زمانی عاشق هم شده بودند. در سریال های نوجوانانه می بینیم که دختر و پسر در ابتدا هیچ علاقه ای به هم ندارند و دائم علیه هم رفتار می کنند و این رفتارهای علیه هم به یک نوع رابطه افراطی ختم می شود .در سریال های ایرانی و خارجی این را می بینیم. بعد رابطه افراطی محقق می شود و ازدواج هم می کنند در فیلم های ایرانی چون در فیلم های خارجی ازدواج نمی کنند. بعد از یک مدت از هم طلاق می گیرند و در فیلم خارجی مثلا کات می کنند. این روند غلط و اشتباه است. چرا این اتفاق می افتد؟ بخاطر این که در فیلم خارجی مدرسه این ها یکی بود. در فیلم ایرانی بخاطر اینکه همسایه هم بودند. خانوادگی نزدیک هم بودند.
ما این مراوده ها را مدیریت نمی کنیم بعد می آییم در فضای مجازی هم این را بیشتر می کنیم. پسر ما مذهبی است اما می بینیم که در پیجش 500 دختر او را دنبال می کنند. اگر یک پست بگذارد و 4 تا دختر کامنت بگذارند و چند هم شخصی به او پیام بدهند معلوم است که کم می آورد و چیزی از او باقی نمی ماند. ما اینجا بستر را باید درست کنیم. قبل از اینکه به پسر و دختر سخت بگیریم. آنها را کمک کنیم نه اینکه دعوا کنیم نگذاریم که این مسیر به این میزان باز و رها شده باشد. همانطور که در خیابان به دخترتان اگر مذهبی نباشید می گویید یک روسری بپوش یا حریمی داشته باش، ولی به فضای مجازی که می رسیم رها می کنیم.
این ارتباط های ناخواسته یا پیش از ارتباط عاشقانه و محبت آمیز را مدیریت کنیم بسیاری از مشکلات حل میشود. شاید یکی از راحت ترین دلایلی که برای حجاب می شود تبیین کرد این است که حجاب باعث می شود این ارتباط های سطحی نباشد که طرف با یک نگاه عاشق بشود و زندگی اش بخواهد تغییر کند. خیر بلکه این بستر را می شود مدیریت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن