Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد شاه آبادی
عنوان: سرد شدن روابط – نقش رسانه‌ها در سرد شدن روابط

خانواده ای که از آن صحبت می کنیم، خانواده ای که دغدغه اش را داریم و آنرا دوست داریم، در رسانه ای که امروز و در جامعه ی رسانه محور امروز گوشه رینگ قرار گرفته و هر روز تضعیف و ضعیف تر می شود. چون ما حواسمان نیست. حواسمان نیست که اگر این خانواده را رها کنیم چیزی از آن نمی ماند. هیچ آبی نیست که اگر رها کنیم سالم و سلامت بماند. و بگوییم چون ما آنرا کثیف نکردیم پس تمیز می ماند. خیر، هر آبی بماند می گندد. هر خانواده ای که بماند و حواستان به رشد آن نباشد قطعا گسیخته یا گسسته خواهد شد. چه برسد به اینکه تمام رسانه ها در حال تلاش هستند که این خانواده را از بین ببرند. حداقلش این است که با وضعیت رسانه ای امروز سرد شدن روابط در خانواده دوچندان خواهد بود یعنی اگر قدیم خانواده ها به مرور سرد تر و سردتر می شدند و آن می گندید و بلکه از بین می رفت و بخار می شد و….، رشد نمی کرد. قدیم اینطور بوده بالأخره خانواده های سنتی باهم زندگی را شروع می کردند اول یک عشقی بین دختر و پسر بوده، به مرور این آقا یک اقای پر کار و پرمشغله می شد خانم هم یک خانم خانه دار پرمشغله ی خسته از زندگی می شد و شما هم ذهیتتان از یک خانواده سنتی یک خانواده خسته و ناراحت و ناراضی است. چون این آب پاک وجودی خودشان را نابود کردند. گندیده و نابود شده است.
حالا رسانه آمده است که این کار را مضاعف بکند. آمده که روابط را از بین ببرد و روابط دیگری را شکل بدهد. و رها هم نمی کند و خسته هم نمی شود. سرد شدن روابط از قدیم بوده و الآن با رسانه ها خیلی پررنگ تر شده و ما باید برنامه ریزی بکنیم که خلاف جهت آب شنا کنیم. ما نمی توانیم رها کنیم و اگر رها کنیم مانند قلعه ای که دیوار ندارد به آن حمله خواهند کرد و از بین خواهند برد. چون که توجه نداشتیم.
سردشدن روابط در خانواده بسیار زیاد است. دختر و پسری که امسال عقد کردند و دوران خوش نامزدی شان است سال بعد می آیند و می گویند: ما با هم نمی سازیم چرا؟ چون این آقا قبلا با گوشی موبایلش ازدواج کرده یا برعکس… زندگی معمولی شان مدنظر است. غیر از زندگی بلاگری که خانم از همان اول می گوید بلاگر هستم و تمام زندگی ام در فضای مجازی است و نمی توانی مرا محدود کنی یا این آقا می گوید تمام کار و بیزینس من در گوشی موبایلم است و شما نمی توانید مانع من بشوید.
زندگی خودشان را در فضای مجازی تعریف کردند و بعد که وارد زندگی می شوند می بینند که این روابط عمق پیدا نمی کند. در واقع ما روابط مثلثی داریم که این روابط مثلثی در حال از بین بردن رابطه زن و شوهری است.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن