Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد شاه آبادی
عنوان: سرد شدن روابط -رابطه مثلثی

رابطه مثلثی در خانواده (چه خانواده 2 نفری باشند، چه خانواده 10 نفری) یعنی اینکه بین دو یا سه نفر یا یک مجموعه ای نسبت به یک مجموعه ی دیگر دوگانگی ایجاد بشود. این ها با هم متحد بشوند در مقابل او، این ها با هم یک ضلع بشوند در مقابل یک رأس دیگر!
مثلا در یک خانواده پدر، مادر و فرزند وجود دارند. رابطه باید چطور باشد؟ پدر و مادر باید با یک وحدتی، یک اتحادی بین آنها باشد و فرزند هم در جایگاه دوم باشد. ناگهان می بینید که پدر بخاطر مشغله و مسائلی که دارد رابطه ی بین این دو (مادر و پدر) کمتر می شود و مادر مثلا با دخترش متحد می شود. رابطه مثلثی شکل می گیرد. این ها می شود یک ضلع این مثلث و پدر هم می شود یک رأس دیگر و بین این ها یک رابطیه دورادوری اتفاق می افتد. این اصل رابطه مثلثی است که باید بدانیم. حالا اصلا سوال مطرح می شود که در یک خانواده ای فرزندی وجود ندارد و زن و شوهر هستند. امکانش است؟ بله اینطور که مثلا شوهر خانه با پدر خودش، خانم خانه با پدر خودش؛ تا دعوا می کنند دختر به خانه پدر می رود و پدر هم می گوید: بیا عزیزم، خودم طلاقت را برایت می گیرم!
این ها با هم یک زوج و وجود متحد هستند، شما چرا به عنوان پدر و فرد بیرون از این خانواده چرا این کار را می کنید. پس این هم ممکن است. حالا عامل اصلی که باعث رابطه مثلثی در خانواده می شود چیست؟ گوشی موبایل
گوشی موبایل، لپ تاپ یا تجهیزات رسانه ای که تمام زندگی من را به خودش اختصاص داده باعث می شود که من با او ارتباط بگیرم و در ثانی با همسرم! مخصوصا در رابطه زن و شوهرها خیلی باید توجه بشود. به قولی: من و گوشی موبایلم، شما همه…!!! حاالا یا همسرم است، یا فرزندم یا پدر و مادرم…
این می شود رابطه مثلثی و وقتی این اتفاق افتاد به قول بزرگان بر او نمرده به فتوای من نماز کنید…! اگر منم و گوشیم، و همه باید خودشان را باید با من تطبیق بدهند مخصوصا همسرم و رابطه من و همسرم رابطه عاشقانه و صمیمی نیست قطعا این رابطه رو به سردی خواهد رفت و رسانه منهای اینکه در رسانه چه کار می کنید، قرار نیست که در رسانه شما درگیر پورنوگرافی باشید همین که کار شما آنجاست، همین که آنجا لذت جوک خواندن و پیگیری شبکه های علمی را دارید و به قولی همین که تو و آن هستی، این رابطه ضعیف خواهد شد و آن دغدغه اصلی باید این باشد که نوع روابط را باید جدا کنید. من باید از گوشی کنده بشوم، به همسرم بگویم بیاید بعد به گوشی بگویم بیا! همانطور که در خانواده های سنتی می گفتیم: شما با همسرت متحد باش، 50 تا بچه هم می خواهی داشته باشی اشکالی ندارد. یک بچه هم می خواهی داشته باشی اشکالی ندارد. ولی در هرم قدرت شما و همسرت باید بالا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن