Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد شاه آبادی
عنوان: راهکار بهبودی سرد شدن روابط: محبت در رابطه جنسی

چه کار کنیم که روابط بین ما سرد نشود، بلکه چه کار کنیم که این روابط گرم بشود؟
در واقع برای اینکه سرد نشود باید گرمش کنیم. چون گفتیم سرد شدن روابط خانوادگی کار شیطان است. برنامه شیطان است. ما هم ابزارش هستیم. البته رفتارهایش را خودمان انجام می دهیم و شیطان ما را وسوسه می کند و دائم درگیری ایجاد میکند. کار شیطان عداوت و بغضاء ایجاد کردن است. ما چه کار می توانیم بکنیم؟ ما باید برنامه ریزی کنیم که روابط را گرم کنیم.
گل سرسبد گرم کردن، محبت است. به این حواسمان باشد.
یعنی محبت چیزی است که تمام مسائل را می تواند حل کند به شرط اینکه درست باشد. و باید درست هم فهمیده بشود . مشکل ما این است که در محبت فقط به مثال های دوست دارم و هدیه بخرم و لباس بخرم فکر می کنیم ولی صرفا اینها نیست. این ها خوب است ولی خیلی کم است.
محبت کردن یک فعل ایجابی است. من باید محبت بکنم. اینطوری نیست که بگوییم ما به هم محبت داریم. مادر فرزندش را دوست دارد و این را همه می دانند ولی به او محبت می کند مثلا او را در آغوش می گیرد، اگر کثیف شود لباسش را عوض می کند. این محبت را لمس می کند. زن و شوهر در بسیاری از مواقع این محبت را بین خودشان لمس نمی کنند. آن هدیه گرفتن و این ها می تواند باشد ولی باید این محبت لمس بشود.
ما از شما تقاضا می کنیم که توجه ویژه ای به جایگاه رابطه جنسی در خانواده داشته باشید. مخصوصا زن و شوهر اگر رابطه محبت زن و شوهر در خانه تأمین بشود بسیاری از مسائل حل می شود. یعنی رابطه محبت آمیز والدین و فرزندان هم حل می شود. رابطه جنسی یک راهکار اساسی و یک کلید واژه و بهتر است بگوییم یک شاه کلید است که خدا در ا ختیار زن و شوهر قرار داده که این محیط این خانواده گرم بشود. این که زن و شوهر نگاه جنسی به هم داشته باشند خیلی ارزشمند است. دقیقا کاری که شیطان برعکسش را می کند، نگاه جنسی بین زن و شوهر را می برد برای قبل از ازدواج و بیرون از خانواده، یعنی من که الآن همسر دارم شیطان از من می خواهد که نگاه جنسی ام را نسبت به یک زن نامحرم دیگری داشته باشم و به همسر خودم نگاه جنسی نداشته باشم. زن آدم تکراری می شود، خسته کننده است و…
یکی از کارهایی که ما در خانواده می توانیم بکنیم این است که نگاه جنسی را تقویت کنیم. اصلا نگاه جنسی و این نگاه جنسی را هرجایی به ما نمی گویند از ما این را نمی خواهند. در مشاوره ها به ما نمی گویند. خانم سعی کند تحریکات جنسی خوب و جذاب برای آقا داشته باشد و آقا سعی بکند با همین عکس العمل های درست در مواقعی که زن زحمت می کشد عکس العمل درستی داشته باشد و غیراز آن این نگاه جنسی را در خودش تقویت کند. نگاه جنسی به تنهایی ارزشمند است. عبادت است. یک نگاه مثبت در دین ما در بهشت است. غیر از آن یک مقدمه ی خوب برای محبت در خانواده است. آنوقت است که شبکه های اجتماعی هرچقدر می خواهند تلاش کنند. چون ما چیزی داریم که در جای دیگر پیدا نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن