Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد پوراحمد خمینی
عنوان: ازدواج به چه قیمتی؟!

یک نکته بسیار مهم در رابطه با اینکه آقا و خانم وقتی می خواهند وارد زندگی مشترک بشوند این است که باید یک نگاه کاملا منطقی به زندگی داشته باشند.
بعضی از آقایان یا خانم ها وقتی می خواهند وارد زندگی مشترک بشوند فکر می کنند که وارد یک مدینه فاضله شدند!
یعنی آقا و خانم در دوره عقد و نامزدی به شدت به هم وابسته هستند و به هم عشق می ورزند و انتظارشان این است که بعد از شروع زندگی مشترک و زیر سقف رفتن هم همین روال ادامه پیدا کند و تحت هیچ شرایط با هم به مشکل نخورند و اختلافی بین هم نداشته باشند. یا اگر اختلاف پیش آمد مانند همان دوره عقد و نامزدی با هم کنار بیایند. در حالی که اگر انسان منطقی نگاه کند به این می رسد که بعد از زندگی مشترک و ورود به زیر یک سقف، زندگی تازه منطق پیدا می کند. عیب و عیوب آدم ها بعد از این که وارد زندگی مشترک شدند بیشتر از قبل خودش را نشان می دهد. لذا آن آقا و خانمی که نگاهشان بصورت مدینه فاضله هست که همه چیز در جای خودش باشد به هیچ وجه اختلاف نداشته باشند، اگر مشکلی پیش بیاید در ذوقشان می خورد و حالشان گرفته می شود.
اما آقا و خانمی که منطق دارند و در این مسیر حرکت می کنند و همدیگر را درک می کنند و می دانند که طرف مقابلشان در یک دوره تربیتی متفاوت رشد کرده است و از یک شهر دیگر و فرهنگ دیگر است، باور می کنند که مشکلات منطقی است و با هم تفاوت هایی دارند. و قبول دارند که این تفاوت ها ممکن است که اختلاف هایی را بوجود بیاورد و نباید انتظار مدینه فاضله داشت.
ما باید یاد بگیریم که اگر اختلاف نظری داشتیم چگونه با مهر و محبت آنرا حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن