Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد شاه آبادی
عنوان: هرزه نگاری – به جنگ محصولات هرزه بروید!

برای حل شدن موضوع پورنوگرافی ما یک سری کارهای فردی می توانیم انجام بدهیم، ما می توانیم از قبل از اینکه درگیر این موضوع بشویم پیشگیری کنیم و بعد می توانیم با ازدواج مسئله را مدیریت کنیم و اگر خدایی نکرده اگر درگیر شدیم با توبه و ابعاد تربیتی که در توبه است آنرا درمان کنیم.
اما یک چیزی را نباید فراموش کرد، به این سه مورد محدود نمی شود. ما یک بُعد دیگری را شاید در کنار اینها نباشد و شاید در این ها باید ضرب کنیم داریم و آن مقابله کردن است. جنگ است. حواسمان باشد که جنگ است. جنگ، جنگ رسانه ای است و در این میدان باید فعال باشیم. ما باید مقابله کنیم. خنده دار است که ما از حکومت و مدیران بخواهیم که شما هیچ کاری در دستگاه رسانه ای نکنید و بگذارید دشمن ما هرکاری که خواست بکند و ما این طرف خودمان پورنوگرافی و مشکلات اینچنین را مدیریت می کنیم. نه باید مقابله کرد. از سانسور کردن و پارازیت انداختن در ماهواره هایشان بگیرد تا مسائل جزئی کردن که مثلا فلان نرم افزار باید محدود یا فیلتر بشود. چه عجیب است که ما در این فیلترینگ (البته مدیریت غلط مدیران خودمان را قبول داریم) ولی اینکه خانواده ها مذهبی خیلی راحت می پذیرند که چون این ها این اشتباه را انجام دادند ما فیلترشکن را در منزل آزاد کنیم. فیلترشکنی که شما برای فلان نرم افزار خاص آزاد می کنید حواستان باشد که این فقط برای این نرم افزار آزاد نشده است. شما پدر یا مادر هستید و وقتی می گوییم با فیلتر شکن می خواهم تلگرام را باز کنم بدانید که فقط تلگرام را باز نکردید بلکه یوتویوب و ده ها شبکه دیگر را باز کردید. بله شما به عنوان پدر یا مادر مگر چقدر وقت این کارها را دارید اما نوجوان شما خیلی زودتر از شما و بیشتر از شما درگیر این ها خواهد شد. ما باید مقابله کنیم و این مقابله از خود حکومت است تا خانواده ها! اگر پدر و مادر حواسشان نباشد قطعا شکست خواهند خورد. می شود همین خانواده هایی که می بینید، مادر با چادر راه می رود ولی دخترش با بدترین حجاب کنارش ایستاده است. تازه این خوب است. مادرهای زیادی هستند که چادری هستند و دخترشان اصلا کنار آنها راه نمی رود. اصلا به قدری بینشان اختلاف افتاده است که حاضر نیستند کنار هم راه بروند. ما وقتی می گوییم مقابله منظور مقابله با آن رسانه مدنظر است نه مقابله کردن با فرزند و نوجوان! آن باید با محبت باشد. اما این مقابله باید شکل بگیرد.
روش های مختلفی دارد. مخصوصا نسبت به فیلترشکن حساس باشید و نمی شود که ما این قدر آسان آزاد کنیم چه نوجوان، بزرگتر و کوچکتر باید نسبت به آن حساس باشیم و مقابله را هم به حکومت حق بدهیم و طلب کنیم و هم خودمان در خانواده داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن