Generic selectors
Exact matches only
عنوان
محتوا
Post Type Selectors
post
sfwd-lessons
sfwd-courses

متن

بسم الله الرحمن الرحیم
کارشناس: استاد شاه آبادی
عنوان: سلبریتی – وقتی نوجوانم به یک سلبریتی علاقمند می‌شود، چه کنم؟

یک خانواده ای می گفتند: دختر خانم نوجوان 17 ساله ما علاقه مند به یکی از بازیگران سینما و تلویزیون شده و می خواهد یک طوری با او مرتبط بشود.
در ابتدا فکر کردم که به عنوان یک سلبریتی علاقه مند شده و جزء فالوورهایش و به اصطلاح امروز فن هایش است و می خواهد در این مُدل کارها اقدامی کند. اما دیدم که اینطور نیست. این دخترخانم به او علاقه مند است و به این فکر می کند که با او ازدواج کند. و اصرار جدی به این دارد که به کلاس های بازیگری برود و فعالیت کند. خیلی طول کشید ما فهمیدیم که آیا علاقه به بازیگری یا علاقه به سلبریتی با هم مساوی است یا فقط می خواهد به آن سلبریتی برسد این را مسیر خودش قرار داده است. این خودش نکته ای دارد اما مهم این است که ما الآن با جامعه و نوجوانانی مواجه هستیم که نسبت به سلبریتی ها حساسیت های ویژه ای دارند. صرفا برای آنها سلبریتی یک آدم مشهور و جذاب نیست یک آدمی است که در زندگی آنها تأثیر جدی دارد و خواب و خوراک را از آنها می گیرد. نوعی جذابیت و مشغولیت ذهنی را برای آنها ایجاد می کند. اینجا باید چه کار کرد؟
خانواده ای که اصلا حواسش نبوده و فکر میکرده که همه با هم یک فیلم تلویزیونی نگاه می کنند و سلبریتی هم که بازیگر غربی نیست. در اینجا ما برنامه ریزی نداریم. اصلا فکر نداریم. خانواده های ما امروز اصلا توجه به این مسئله ندارند. بله نسبت به بعضی از سلبریتی هایی که خطرناک شدند و به سمت انحرافات رفتند و فساد را علنی می کنند خب، خانواده ها بعضی حساسیت دارند و بعضی هم همان حساسیت را ندارند. می گویند که فرزند با کارهای او کاری ندارد و فقط هنر او را می بیند! اینجا ما باید یک فصل جدیدی را نسبت به سلبریتی ها باز کنیم. نه موضوع سواد رسانه ای، موضوع تربیت رسانه ای
خانواده با سلبریتی، خانواده با رسانه و نقش سلبریتی در این رسانه کار دارد. باید برنامه ریزی داشته باشد. چه کار کنیم؟ آیا واقعا این سلبریتی یک فرد خاص و ویژه است؟ یا بوسیله رسانه شناخته شده؟ شاید هرکس دیگری جای او بود این ویژگی ها را پیدا می کرد. باید توجه کرد که این یک ویژگی نوجوانانه است و خودش جذابیتی دارد. نوجوان می گوید: من نسبت به فلانی علاقه دارم، او را دنبال می کنم بدون آنکه او این موضوع را بداند. اما من در مورد این با بغل دستی و رفیقم حرف می زنم. اصلا یک فن پیج تشکیل می دهیم که علاقه مان را نسبت به فلانی به اشتراک بگذاریم بدون اینکه خودش بداند و علاقه ما معمولی نیست و علاقه به یک شخصیت مشهور نیست علاقه ای است افراطی، علاقه ای است که تمام وجود ما را گرفته است. خانواده ها نسبت به این حساس نیستند و دقت ندارند. نوجوان، نوجوانی است که در اوج هیجانات است. در اوج محبت ها و تنفرهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

به بالای صفحه بردن